28 gru 2015

PLC Manager v1.1

Jest to nakładka na kompilator LDmicro, dzięki któremu programowanie mikrokontrolerów AVR odbywa się w języku LadderLogic (LD). Całość jest doskonałą bazą, to stworzenia własnego sterownika PLC, opartego o mikrokontroler Atmega8, Atmega16 lub Atmega32. Oprogramowanie to daje również możliwość nauczenia się języka LD - szczególnie polecane dla początkujących automatyków/robotyków.
Dzięki możliwości wykonywania symulacji działania programu, wiedzę tę można posiąść nie posiadając części sprzętowej. Więcej na temat samego LDmicro można przeczytać na stronie autora.

Co daje moja nakładka ?
- Ładne okno główne ;P
- Lista "ściągawka" portów wejść i wyjść, z możliwością edycji.
- Opcja wgrywania skompilowanego programu hex poprzez programator USBasp, dzięki zaimplementowanemu oprogramowaniu AVRdude. Parametry programowania również można edytować.

Moja nakładka to niby nic wielkiego, lecz zawiera podstawowe opcje, których brakowało w samym LDmicro. Dzięki nim użytkowanie LDmicro staje się znacznie łatwiejsze, szybsze i przyjemniejsze.

Uwaga:
Standardowo opcja "Write to PLC" została ustawiona na współpracę z mikrokontrolerem Atmega8 poprzez programator USBasp. Po kliknięciu w napis "Edit write parametter" ukaże się plik wsadowy współpracujący z AVRdude. linijka "avrdude.exe -p m8 -c usbasp -U flash:w:temp.hex" odpowiada własnie za te ustawienia.
Jeżeli korzystasz z innego uC niż Atmega8 musisz zmienić "m8" na m16 lub m32).

Pozostałe zrzuty ekranu:


Poniżej krótki filmik, tyle że użyta nakładka to jeszcze PLC Manager 1.0 (poprzednia wersja).
Różniła się ona się nieco graficznie, ale zasada działania taka sama ;)

 

Archiwum zawiera całą, kompletną aplikację z zaimplementowanym już programem LDmicro oraz AVRdude (nie trzeba pobierać ich osobno).

>> Download <<